2017 m. kovo 31 d., penktadienis

"Pati svarbiausia knyga svarbiausiai vietai"

Taip jau nutiko, kad prieš keletą metų pirmąkart "paprotavusi" protų mūšyje, aš susirgau protų mūšių liga ir dabar jau keletą metų juose dalyvauju beveik kiekvieną savaitę. Bedalyvaudama juose, vis dažniau pajuntu, jog norisi domėtis viskuo plačiau, negu tai dariau prieš tai. Kartais pagaunu save skaitančią straipsnius ar faktus, kurie šiaip niekada anksčiau manęs nedomino. Protų mūšiai turi labai gerą savybę - jie lavina, praplečia akiratį. Tad taip susidomėjau ir knygyne padėta "Pati svarbiausia knyga svarbiausiai vietai". Anksčiau į tokias įvairiausių faktų, primenančias vaikystėje vartytas enciklopedijas, knygas net nekreipdavau dėmesio. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau paskaitau kažką panašaus, kad prisiminčiau, kas užmiršta ar sužinočiau naujų dalykų. (Išduosiu paslaptį, kaip tik tą dieną, kai užverčiau šią knygą, ėjau į protų mūšį, kuriame buvo net du klausimai iš šitos knygos. Todėl, mano nuomone, ją paskaitinėti visai verta)
"Pati svarbiausia knyga svarbiausiai vietai" pirmiausia sužavi savo labai patogiu formatu ir paprastumu. Viršelis tarytum skelbia, kad ją galima skaityti gulint vonioje ar atsisėdus tualete. Na, čia, žinot, jei telefonas išsikrovęs ar gaiviklio etiketė skaityta jau tūkstančius kartų. Iš pradžių skaitosi smagiai, paskui faktai pradeda kartotis, atsiranda kažkokių neišbaigtų ar tokių, kur remiamasi biblijos tiesomis (kas man niekaip nesisieja su faktais apskritai). Arba kam reikalingas toks faktas: "Šiame sakinyje yra keturiasdešimt keturios raidės."?? Tikriausiai kažkas jau pakartojęs keletą kartų vieną faktą, nebenorėjo kartotis ir taip priartėjo prie 1000-ojo fakto. Nors geriau jau tada būtų parašę didžiausios pasaulyje krūtinės dydį, tai jau būtų įdomiau, nei kiek sakinyje raidžių. Tuo labiau, kai knygos viršelis skelbia, jog joje slepiasi "1000 neįtikėtinų faktų, kurie net nešautų į galvą".
Žmonėms, kuriems įdomu, kokioje šalyje yra Mikės Pūkuotuko gatvė, kuo ypatinga vasario 29-oji Airijai arba kaip vadinasi aštriausias pasaulio pipiras, šią knygą paskaitinėti visai rekomenduoju, bet jei jūs jau tai žinote ir niekada neketinate pamiršti, tuomet, greičiausiai, ši knyga jums bus per silpna. Tai tikrai netaps kažkokia gyvenimo knyga, bet vietoj žurnalo "Žmonės" naudingiau pakrutins smegenis ir galėsit draugus nustebinti kokiu perskaitytu faktu prie alaus bokalo ar arbatos puodelio.

Knygą vertinu: 6/10.

Leidykla, išleidimo metai: Alma littera, 2013.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą