2011 m. rugsėjo 20 d., antradienis

Nusikaltimas ir bausmė


Et, štai ir baigėsi draugystė per laisvas pamokas. Ši knyga tikrai buvo nebloga draugė. :) Ir pastebėjau dar vieną dalyką, kuo ilgiau skaitau kažkokią tai knygą, tuo ji man tampa brangesnė...

Knygos aprašymas : "Romane rašytojas gilinasi į nusikaltimo psichologiją, žvelgia į žudiką gyvenantį tarsi normalų gyvenimą, į jo sielą, kaip jis atsiteisia už padarytą nusikaltimą. "

Mano nuomonė apie šią knygą : Galima sakyti, ko tik paklausiu: "Ar skaitei "nusikaltimas ir bausmė?" tuoj susiraukia ir atsako, jog ne, nes pradžia buvo labai nuobodi arba tokios storos neskaitysiu, arba labai jau sudėtinga knyga... Žinoma, knyga yra stora, sena (ta, kuri skaičiau ypač seno leidimo) ir tikrai nesudomins žmogaus, kuris neskaito arba skaito "kaip Jojo įsimylėjo stovykloje" ar ką panašaus. Tačiau, žmogų, kuris bent dalinai domisi psichologija, žmogaus vidiniu pasauliu ši knyga turėtų pritraukti. Na, esant laiko stokai, ją skaičiau gana ilgai, tačiau baigus skaityti ir džiaugiaus (pagaliau galėsiu skaityti kitą!) ir nusiminiau, kadangi, per laiką prie jos prisirišau. Gal ir juokingai skamba, bet aš tą sugebu :)) Na, o apie pačią knygą... Pagrindinis veikėjas Raskolnikovas įvykdo nusikaltimą. Iš jo pozicijos žiūrint ne tokį jau ir didelį, tačiau tokių vidinių kovų reikalaujantį! Šią knygą reikia perskaityti, norint pamatyt kokia ji. Todėl labai sunku parašyt nuomonę apie ją. Negaliu/nenoriu atskleisti net nusikaltimo, kadangi pradžioje ta nežinomybė sukelia įtampą, ko nenoriu gadinti. Paliksiu intrigą. Ši knyga yra iš tų, kurios gali arba patikt arba nepatikt. Tarpinio varianto nėra. Man patiko.

Mano vertinimas : 10/10. Pirma pažintis su Dostojevskiu. Ir, sakyčiau, pasisekusi. :)

Mano pieštukas užkliuvo :
"- šiuo atžvilgiu iš tikrųjų visi mes, ir labai dažnai, beveik kaip pamišėliai, tik su mažu skirtumu, kad "sergą" šiek tiek daugiau už mus pamišę, todėl čia reikia skirti ribą. O harmoningo žmogaus, teisybė, beveik visiškai nėra; iš dešimties, o gal ir iš daugelio šimtų tūkstančių vienas koks atsiranda, bet ir tas labai silpnas egzempliorius..."

"Jūsų tiesa, ji manęs nemyli, bet niekada nedėkite galvos dėl reikalų, buvusių tarp vyro ir žmonos arba tarp meilužio ir meilužės. Čia visada yra vienas kampelis, kuris visada visam pasauliui palieka nežinomas ir kuris težinomas tik jiem dviem."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą