2013 m. birželio 15 d., šeštadienis

Mėnulio vaikai

Knygos aprašymas : "Antroji autorės knyga. Pagrindiniai romano veikėjai - Gediminas ir Anita - ieško savo vietos pasaulyje. Nuošalyje lieka daiktai ir pinigai, madingos pramogos, tai kas šiaip jau laikoma kone pagrindiniais jaunimo gyvenimo komponentais. J.Ivanauskaitė mėgina parodyti visas jauno žmogaus gyvenimo puses - tiek teigiamas, tiek klaidingas. Jaunuolis pats turi pažinti gyvenimą, pajusti tikrąsias jo vertybes."

Mano nuomonė apie šią knygą : Šią knygą skaičiau trečią kartą. Pati nežinau kodėl. Pirmąkart perskaičius (14 metų) nieko nesupratau, pasirodė visiška nesąmonė. Perskaičius antrąkart (kokių 16) maniau, kad tai kažkas...nuostabaus! Tačiau taip ir neįsiminė, tad nusprendžiau paskaityti dabar... Dabar, deja, jau nebealpstu dėl Jurgos Ivanauskatės kūrybos, kaip tada, kai man buvo 16... Labai nuo to nutolau, radau kitų autorių, kurie mane labiau užpildo. "Mėnulio vaikai" nesiginčysiu, mistiška, savotiškai įdomi ir gal poetiška knyga. Bet negaliu ir nepastebėti lėkštumo(ypač knygos pradžioje), perdėto nerealumo. Viena vertus, taip ir norisi tikėti nuostabių dalykų egzistavimu, tačiau kita vertus, nebeturiu to naivumo tiek, kad galėčiau itin tuo tikėti... Mistika, neįprasta meilė (nors...gal dar ir galėtų dėl šito ginčytis), išskirtiniai veikėjų charakteriai yra šios knygos didžiausi pliusai. Ir nors naivumo trūkumas darė atitinkamą poveikį, vis vien šioje istorijoje radau kažką pažįstamo, kas labiausiai ir traukė. Nemanau, kad ilgai prisiminsiu šią knygą. Kas žino, gal dar kada ją skaitysiu, nes visai pamiršiu apie ką ji buvo, tačiau tai tikrai nėra prasčiausia mano skaityta knyga. Tiesiog, laikui bėgant keičiasi požiūris, keičiasi skaitytojas...

Mano vertinimas : 6/10.

Mano pieštukas užkliuvo : "...praeitis išnyko, dabarties vietoj žiojėjo tuštuma, ateities - neįsivaizdavau."

"Kartais aš pradėdavau savęs nekęst už tą prakeiktą gyvenimą sapnuose ir sapnuojant, svajojant, laukime, ilgėjimesi, be realybės pojūčio, ne ČIA, ne DABAR. Nemokėjau ir nemoku įsisąmonint, pasidžiaugt, pasimėgaut dalykais, kuriems paprastai yra klijuojamos etiketės "svajonių išsipildymas" arba "kaip sapne."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą