2013 m. birželio 25 d., antradienis

vėžio atogrąža

Knygos aprašymas: "Pirmasis Henry Millerio romanas „Vėžio atogrąža“ buvo išleistas 1934 m. Paryžiuje, apkaltinas nepadorumu ir iškart uždraustas rašytojo tėvynėje JAV ir Anglijoje. Samuelis Beckettas romano pasirodymą pavadino „monumentaliu šiuolaikinio literatūrinio gyvenimo įvykiu“.

Skurstantis ir nepripažintas rašytojas trečiajame dešimtmetyje atvyksta į Paryžių ir neria tiesiai į Paryžiaus bohemos dugną. Amerikoje lieka nenusisekęs šeimyninis gyvenimas, nepavykusi karjera, o čia tarp Montparnasso prostitučių, sutenerių, skurstančių rašytojų ir dailininkų, verda naujas gyvenimas...

„Vėžio atogrąža“ – ekstravagantiškas himnas neprilygstamam seksualumo, jausmo ir laisvės pasauliui. Anot Normano Mailerio, vienas iš dešimties ar dvidešimties reikšmingiausių XX a. romanų, pradėjęs XX a. literatūros išsilaisvinimo procesą ir visiems laikams pakeitęs amerikiečių literatūrą."

Mano nuomonė apie šią knygą : Tiesą pasakius, nusivyliau. Nežinau ko tikėjausi iš šitos knygos, bet žinau tik tiek, kad kankinausi skaitydama, ne kartą pasimečiau, pamiršdavau ką skaičiau... Ir apskritai, turėjau verste versti save skaityti. Na, taip, galbūt XXa. tai ir buvo kažkas tokio ypatingo, šokiruojančio ar panašiai, tačiau dabar manęs nė kiek nenustebino ir, tiesa, nesudomino. Nuobodžiavau ir labai džiaugiausi, kai pagaliau prisiverčiau ją perskaityti iki galo. Nors nieko nepaliko. Praėjus kelioms dienoms, sunkiai sekasi atgaminti mintyse apie ką ji buvo.

Mano vertinimas : 4/10

2 komentarai:

  1. ši knyga, kaip vientisas kūrinys, visuma, man irgi nelabai patiko. bet ją galima skaityti vien dėl pavienių minčių, nes, kiek pamenu, laaabai daug stiprių citatų iš jos prisirašiau :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Aš šiaip knygas skaitau aktyviai (turiu omeny tai, kad visuomet turiu rankoje pieštuką ir pasibraukiu patikusias mintis, dainų pavadinimus ar pan.), tačiau šįkart nieko tokio neradau, ką norėčiau persirašyti.

    AtsakytiPanaikinti