2014 m. sausio 30 d., ketvirtadienis

Lapės gaudymas

Knygos aprašymas: "Lapės gaudymas" - tai populiaraus rašytojo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato esiukių knyga. Ją pradeda virtuoziškos „Šešios įvadinės tezės, kurių galėtų ir nebūti, bet negali“.
Knygos "Lapės gaudymas" pagrindas – „Paguodos atvirlaiškiai sau“. Žaismingų pokalbių, dienoraščio paraščių, miniatiūrų forma skleidžiasi kūrybos ir gyvenimo metmenys. Išskirtinis Kajoko gebėjimas – pakilti virš visko, kas laikina, nereikšminga, stabdyti gyvenimo akimirkas paradoksais, žinančiojo tolerancija."


Mano nuomonė apie šią knygą: Po šitiek rekomendacijų, pagaliau perskaičiau. Ir, visgi, lieku prie nuomonės, kad geriausia Kajoko knyga yra "Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys". Ir, dievai žino, už ją geresnės neskaičiau, joje ištirpau. O visa kita - nesiekia, ištirpsta be pėdsako. Ir kas, kad perskaičiau "Lapės gaudymas", jei sunkiai atgaminu, ką skaičiau. Jei neįtraukė tos mintys tiek, kad negalėčiau klajot savose mintyse. Ne ne, nereikia iš karto pagalvoti, kad viskas taip beviltiška, ne. Ir susimąsčiau, galbūt ir šyptelėjau kartą ar du, bet tik tiek. Dabar, praėjus kiek laiko nuo knygos perskaitymo, paklaustumėte, apie ką ji buvo? Sunkiai pasakyčiau. Pradėčiau sukti galvą ir kitos knygos šitą tiesiog užgožtų. Gal čia ir atsakymas. Knyga ne man. Antrą kartą neskaityčiau, o ir prie lovos nesidėčiau.

Mano vertinimas: 6/10.

Mano pieštukas užkliuvo:

"Poezija - vieninteliai įmanomi žodžiai vienintelėje įmanomoje vietoje, kur jokie žodžiai jau neįmanomi."

"Jeigu viskas yra iliuzija, tuomet ir iliuzijos iliuziškumas tėra elementariausia iliuzija."

" - Žinau du būdus išgelbėti pasaulį. Vieną fantastinį, kitą realų. Realus: atskris ateiviai ir mus išgelbės. Kitas būdas: mes išsigelbėsime patys. Bet tai jau iš fantastikos srities."

"Dėl idiotiškai suvoktos laisvės mes atmetame netgi tuos suvaržymus, kurie padėtų tapti mums tikrai laisvais."

"Žvilgsnis užkliūva už apdulkėjusios "Sveikas, liūdesy!" nugarėlės.
- Ponia Fransuaza, kokios moterys gražiausios?
- Mylimos...
Kažkur girdėta, ir vis tiek dieviškai paprasta, elegantiška, taiklu.
Bet sykiu ir liūdnoka.
Dar liūdniau, kai ateina tokio liūdesio pagirios."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą