2012 m. spalio 28 d., sekmadienis

Vėjas mano akys

Knygos aprašymas :" Vėjas mano akys - netikėto žanro naujas Sigito Parulskio kūrinys - "detektyvinė istorija su avantiūrinės, nuotykinės formos elementais". Nuotaikingas atostogų romanas apie Odisėją, atvykusį į citrimedžių giraičių nusėtą Graikijos salą - "tik atostogauti ir mėgautis mizantropija. Ieškoti lytinių nuotykių." Gatvėje sutiktas valkata Homeras pasiūlo Odisėjui sandėrį - pamažu jis įtraukiamas į putojančių keistų įvykių jūrą:

Sala pasitiko mirtimi, nors reklaminiame viešbučio lankstinuke tokios pramogos nebuvo. Galbūt skubėdamas ką nors praleidau. Nuotykiai prasidėjo, vos tik išlipau iš lėktuvo.

Meistriškai plėtojant siužetą driekiasi akmenuotas ir iššūkių kupinas Odisėjo kelias į tiesą, į "laisvę pasirinkti"..."

Mano nuomonė apie šią knygą: Šiek tiek juoką kelianti istorija, pagardinta Sigito Parulskio ironija. Tuo viskas ir pasakyta. Jei jau parašyta S. Parulskio pavardė, vadinasi, iš mano pusės pasipils tik gerų žodžių banga. :) Kuo toliau, tuo labiau žaviuosi S. Parulskiu ir dar nė karto neteko nusivilti. "Vėjas mano akys" perskaičiau per kelias valandas, ne kartą ir šyptelėjau. Žinoma, Odisėjo nuotykiai turėtų kelti išgąstį, bet man atvirkščiai - norėjosi tik šypsotis, jie man kėlė juoką. Dar, tiesą sakant, labai nustebau pamačiusi, jog knyga ir iliustruota. Tai suteikė dar daugiau smagumo ją skaityti. Pats rašytojas viename interviu pasakė, jog šios knygos žanras - atostogų romanas. Ir man belieka tam pritarti. Puikiai tinka pasiimti važiuojant atostogauti, arba tiesiog patogiai įsitaisus, vėsų rudens vakarą ant sofos, besigardžiuojant perskaityti. Nežinau ką dar pridurti. Puiki, smagi, neįpareigojanti daug mąstyti knyga. Parulskis yra jėga! :)))

Mano vertinimas : 9/10.

Pieštukas užkliuvo :
"Žmonės myli tiktai iš baimės ir dėl malonumų. Baimė, savaime suprantama, susijusi su išlikimo instinktu : jeigu bendruomenė, kuriai tu priklausai, pajus, kad tu nekartoji tų pačių ritualų kaip ir ji, tai yra išsiviepęs kasdien nemali šūdo apie meilę, ji paprasčiausiai tave nužudys."

"Kuo daugiau vaikų, tuo pigesnė žmogiena."

"Nenuostabu, kad graikai išrado kentaurus, pederastiją ir serijinius žudikus, maždaug - Heraklis, Odisėjas ir Ko."

"Problemas veisiančios įsčios - štai kas mūsų smegenys!"

"Alkoholis neturi tautybės. Vienatvė - taip pat."


1 komentaras: