2012 m. gruodžio 6 d., ketvirtadienis

Tūla

Knygos aprašymas : "Kartais man atrodo, kad tave, Tūla, aš pats susigalvojau – iš tikrųjų tavęs nė nebuvo. Susikūriau iš oro, vandens, dumblių, žiežirbos ir negarsaus grumėjimo už Vilniaus kalvų. Arba: esu tau dėkingas, kad tik vieną savaitę mudu gyvenom kartu, kad toji savaitė atstojo – man, žinoma, tik man! – ilgus metus.

Juk dar tada, jai vos pasibaigus, aš su siaubu suvokiau, kad tavęs, Tūla, man stigs ilgai, gal net visą likusį gyvenimą, netgi anapus gyvenimo, kur šiandien taip smalsiai ir godžiai vis dažniau krypsta mūsų, laikinųjų, akys." Ir "Geriausiu Jurgio Kunčino kūriniu laikomas romanas „Tūla“ (1993) – tai neįmanomos meilės istorija, atsiradusi iš beribio sielos alkio, rašyta poeto ranka."


Mano nuomonė apie šią knygą : Jeigu kada nors turėsiu dukterį, norėčiau ją pavadinti Tūla. Tai taip...taip gražiai skamba, kai tari šį vardą lūpomis. Tū - la. Tūla, Tūla...Knyga, kuri atima kvapą, kuri užliūliuoja nuostabiais žodžiais, jausmais, meilės išraiškomis. Tai vienas nuostabiausių skaitytų kūrinių. Kai taupai kiekvieną puslapį, nes taip gaila pabaigti, kai gyveni "Tūliškame" pasaulyje, nesugebėdamas net grįžti į savąjį... Kai paskęsti knygos poetiškume...Kai tikrai žinai, jog dar paimsi šią knygą. Jog ją nusipirksi, nes negali neturėti savo lentynoje. Galėčiau ją liaupsinti ir garbinti iki begalybės, bet... Nenoriu tuščiažodžiauti. "Tūla" dar kartą įrodė, jog lietuvių rašytojų parašytos knygos yra tikrai vertos dėmesio. Ir, apskritai, jos labiau pasiekia mano širdį. (Ypač nusistebėjau, atkreipus dėmesį į tai, kokias knygas parsinešiau iš bibliotekos... Iš penkių knygų, tik viena buvo užsieniečio rašytojo. Likusios 4 - lietuvių parašytos knygos.)

Mano vertinimas: 10/10!

Pieštukas užkliuvo : "...kokia laimė, kad ji tik nedaugeliui tokia graži ir patraukli kaip man - gražūs jos lėti judesiai, gražus goslių lūpų krustelėjimas prieš ištariant bereikšmį žodį, graži net atsisegusi aulinuko sagtelė...kaip gera, kad ji ne iš tų, į kurias gatvėje gręžiojasi plevėsos."

"...tu mano namai - šiandien, ryt ir niekad!"

"Meilė tik tada pasiekia savo tikslą, kai baigiasi mirtimi, pasakė budelis ir nukirto abiems galvas..."


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą