2012 m. gruodžio 26 d., trečiadienis

Žavūs nevykėliai

Knygos aprašymas : „Žavūs nevykėliai“, vienas iš žinomiausių eksperimentinių septintojo dešimtmečio romanų, yra pats nenuosaikiausias ir drąsiausias Leonardo Coheno darbas. Romano centre – nelaimingi meilės trikampio nariai, siejami seksualinių apsėdimų bei žavėjimosi Katerina Tekakvita, mitine XVII amžiaus mohaukų šventąja. Romano pasakotojas – gedintis ir bevardis baigiančios išnykti indėnų A– genties žinovas; jo žmona Edita – viena iš paskutiniųjų genties narių; trečiasis pagrindinis veikėjas – jų maniakiškas ir valdingas bičiulis F. Vietomis vulgari, rapsodiška ir pagiežingai sąmojinga knyga tyrinėja kiekvieno veikėjo versiją apie savęs praradimą, kuriame vidinio geidulingumo neįmanoma atskirti nuo šventumo. Juokingas, šiurpus ir didžiai jaudinantis romanas „Žavūs nevykėliai“ yra klasikinė erotinė tragedija, deginanti prozos stiliumi ir stulbinanti rizikinga tikėjimo ir seksualumo jungtimi. "


Mano nuomonė apie šią knygą: Tai didžiausia, labiausiai mane kankinusi, nesąmonė, kokią tik skaičiau šiais metais. Metų nusivylimas. Metų beprasmybė. Nepamenu tokios knygos, kuri būtų tiek nieko nepasakiusi, kaip ši. Noriu pasakyti, tokia bevertė minčių atžvilgiu. Nei susimąsčiau, nei apmąsčiau, tik kartkartėmis visas puslapis praslysdavo "skaitomas", kai vis tiek lieka neskaitytas, kai nuklysti į savo mintis ir po to pagalvoji: "o ką čia rašė?" Bet be gailesčio verčiau tokius puslapius, negrįždama... Žodelyčiai, kaip "pizė" nė kiek nešokiravo, greičiau kėlė nuobodulį. Šioje knygoje, man niekas nederėjo...Viskas kažkaip nemaloniai, neišbaigtai iškreipta. Apibūdinsiu šią knygą dviem žodžiais. Žiovulį kelianti.

Mano vertinimas: 2/10.


1 komentaras:

  1. Aš kažkaip vis vien planuoju kada nors perskaityti. :) Žaviuosi Coheno muzika, tai iš tos pagarbos ir rūpi. Nors kartu ir baido etiketė "erotinis romanas". Nors ir jaučiu, kad nusivilsiu. :)

    AtsakytiPanaikinti