2015 m. sausio 4 d., sekmadienis

Mažasis princas:)

Knygos aprašymas: "Antoine de Saint-Exupéry, prancūzų rašytojas ir lakūnas, gimė 1900 m. Lione. Būdamas dvylikos metų, pirmą kartą pakilo į orą lėktuvu, ir šis įvykis nulėmė jo likimą: jis tapo profesionaliu lakūnu. Savo ir draugų skrydžius, dangaus ir žemės keliones jis aprašė knygose Pietų paštas (1929), Naktinis skrydis (1931), Žemė, žmonių planeta (1939), Karo lakūnas (1942) ir kt. Šios knygos išverstos į pagrindines pasaulio kalbas, taip pat į lietuvių kalbą.
Antrojo pasaulinio karo metais rašytojas tarnavo karo žvalgybos aviacijoje. 1943 m. parašė Mažąjį princą, atnešusį jam neblėstančią šlovę. Tai klasika tapusi alegorinė pasaka, iki šiol žavinti viso pasaulio vaikus ir suaugusius žmones. A. de S.-Exupéry moko mus išminties nemoralizuodamas ir nenusileisdamas iki sentimentalumo. Tai knyga apie berniuką iš kitos planetos, apie jo tarpplanetines keliones ir sykiu išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį.
Rašytojas žuvo 1944 m. liepos 31 d. vykdydamas karinę užduotį."

Mano nuomonė apie šią knygą: Mažąjį Princą, tikriausiai, daugelis skaitė vaikystėje. Aš vaikystėje jo neskaičiau, nepateko jis man į rankas. Ne kartą esu sulaukusi ir klausimo: "Tai kas tu per skaitytoja, jei "Mažojo Princo" nesi skaičiusi??!", ne kartą teko sulaukti ir rekomendacijų, kurios man vis atrodydavo banalios, maniau, kad niekad negalėčiau pamėgti "Mažojo Princo", juk pasakos išėjo kartu su vaikyste... Ir klydau! Galiausiai, viena draugė įnirtingai man bandė jį rekomenduoti ir davė, kad perskaityčiau. Ir ką gi, manau, kad tai viena geriausių kada nors skaitytų knygų. Tikrai.:) Net pačiai keista, juk man jau beveik 21 metai, o aš šypsojausi ir net nubraukiau ašarą skaitydama Mažajį Princą. Tai viena tų pasakų, kur privalu skaityti kiekvienam suaugusiam. Tam, kad suprastų tikrąjį gyvenimą, meilės ir draugystės prasmę. Reikėtų ją turėti šalia lovos ir kas vakarą vis paskaitinėti, kad iš naujo patikėtum gyvenimu. Kam visų tų vienuolių su ferariais, jeigu yra Mažasis Princas.:)) Būtinai ją nusipirksiu ir laikysiu savo vaikams. Tegu jie būna tie, kuriems nereiks parausti, kad vaikystėje neskaitė "Mažojo Princo". Nors jį skaityti niekad nevėlu!

Mano vertinimas: 10/10!

"Visi suaugusieji iš pradžių buvo vaikai. (Tik nedaugelis tai atsimena)."

Ir daug kitų nuostabių citatų, kurias, tikiu, daugelis ir taip žinote. :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą