2015 m. sausio 4 d., sekmadienis

Žemyna ir jos mitinis pasaulis

Knygos aprašymas: "Žemyna – dirva ar tiesiog velėna – tai ne tik reali, materiali žemė. Tikima joje esant mistiškos jėgos, ypatingos energijos, įsiliejančios į gyvą būtybę. Ši galia duoda pradžią gyvybei ir ją ritmingai bei nuolatos regeneruoja.
Gimimas, branda, mirtis ir atgimimas – dėsningi, cikliškai pasikartojantys vyksmai, apimantys visą žemiškąją kūriniją.
Įsivaizduota, kad tarp mitinio pasaulio sferų, ypač tarp antžeminės srities ir požemio, yra nepertraukiamas ryšys – gyvybės formų cirkuliacija, žemiškajai gyvybei vis atgimstant nauja forma.
Chtoninių kuriamųjų galių raiškos viršūnė – javų žydėjimas, tapęs apskritai žemiškojo vitališkumo klestėjimo simboliu."

Mano nuomonė apie šią knygą: Prisipažinsiu, šita knyga 2014 metais man buvo didžiausias iššūkis. Tikriausiai apskritai, ne tik 2014 metais tai buvo ilgiausiai mano skaitytas kūrinys. Puslapių skaičius - 502. Mano skaitymo laikas - pusė metų. Aš be galo žaviuosi pagonybe, lietuvių dievybėmis, man įdomus jų garbinimas, šventės ir apskritai, mitologija. Tad pamačiusi šią knygą drąsiai ją pagriebiau. "Žemyna ir jos mitinis pasaulis" ne šiaip koks grožinis romanas, o mokslinis darbas apie Žemyną, visas jos galimas atmainas, visas šventes, kurioms ji galėjo daryti įtaką ir visą jos veikimo sferą. Per šią knygą artimiau susipažinau su pagoniškąja Lietuva, žmonėmis, tikėjusiais Žemynos galia ir jai aukojusiais. Tai tokia specifinė knyga, kad sunku ją ir aprašyti. Jaučiuosi praturtėjusi žiniomis ir vis žiūriu į krūvą citatų, kurias perrašysiu iš jos. Mitinis pasaulis man tapo dar artimesnis ir įdomesnis.

Mano vertinimas: 8/10

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą