2013 m. gegužės 16 d., ketvirtadienis

Siena

Knygos aprašymas : "Garsiajame novelių rinkinyje SIENA (1939) Sartre'as apmąsto žmogaus laisvo pasirinkimo ir akistatos su mirtimi problemas.
Šios knygos vertimas į lietuvių kalbą padės iš arčiau susipažinti su didžiojo egzistencialisto literatūrine kūryba, jo filosofine mintimi."

Mano nuomonė apie šią knygą : Egzistencializmas man, turbūt pati priimtiniausia filosofijos kryptis. Todėl sunku suprasti, kodėl tik dabar Sartre'as atsidūrė mano rankose. Skaičiau su pasimėgavimu, sunku buvo padėti į šalį, tad skaičiau ir pertraukų metu, todėl paklausus, ką skaitau sulaukiau tokių komentarų, kaip: "O sartre'as...geras!" Tada šyptelėdavau ir linktelėdavau galvą. Tikrai GERAS! Šiame novelių rinkinyje nebuvo nieko tokio labai sudėtingo (filosofine prasme), viskas, kaip tik atrodė taip paprasta ir suprantama, taip priimtina man. Visos novelės puikios, išskyrus paskutiniąją - "Viršininko vaikystė". Būtent ši man sukėlė gana slogų įspūdį. O labiausiai atmintin įsirėžė "Kambarys" ir "Intymumas". Biblioteka, laikyk Sartre'ą, ne už ilgo, aš ateisiu vėl. :) Puikus atradimas. Kaip tik laiku, kaip tik man.

Mano vertinimas : 9/10.

Mano pieštukas užkliuvo : "Normalūs žmonės dar mano, kad aš viena iš jų. Bet nė valandos neištverčiau jų draugėje. Turiu gyventi ten, kitapus sienos. Bet ten manęs nenori."

"Tarp tavęs ir manęs stovi siena. Matau tave, kalbuosi su tavim, tačiau tu esi kitoje pusėje."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą