2016 m. gruodžio 22 d., ketvirtadienis

Lia Celi "Neklusnusis angelas... Marlene Dietrich legenda"

Knygos aprašymas: "Knygoje „Neklusnusis angelas: Marlene Dietrich legenda" pasakojama kaip vienu plunksnos brūkštelėjimu dienoraštyje mergaitė iš Berlyno sukuria savo vardą, savo likimą.

Po dvidešimties metų graži studentė, išaugusi audringoje Veimaro laikų Vokietijoje, tampa Holivudo karaliene. Bet visada tik ji pati kurs savo gyvenimą - nuo Beverli Hils prabangos iki Antrojo pasaulinio karo kovos dainų. Tik ji pati pavers save neblėstančiu mitu."

Mano nuomonė apie šią knygą: Tai tikriausiai jau trečioji knyga, kurią skaitau apie šią ypatingąją moterį. Ir ji vis atrodo tokia pati spalvinga ir įdomi. "Neklusnusis angelas... Marlene Dietrich legenda" skaitosi itin lengvai, yra viso labo 108 puslapių knygelė. Taigi, kaip atsirado Marlene Dietrich? O, pasirodo, labai paprastai, tiesiog susigalvojusi skambesnį vardą "Marlene". Ji visuomet buvo karštakošė, sugebanti sugundyti, viliokė, maištaujanti prieš savo motiną. Na, jei nebūtų maištavusi, šiandien, tikriausiai, nieko apie Marlene Dietrich ir nebūtume girdėję. Iš pradžių ji filmavosi reklamose, paskui, parodžiusi savo apnuogintas kojas, buvo priimta į teatrą ir viskas kaip reikiant įsisiūbavo, nepaisant visų nesklandumų, įvairiausių nesutarimų su kitais žmonėmis, ji vis tiek siekė to, ko norėjo. Išskyrus tai, kad turėjo išvykti iš savo gimtosios Vokietijos, kadangi nepritarė Hitlerio valdymui ir, juolab, nesirengė niekam padlaižiauti. Ji skynėsi kelią į šlovę, tik ar tikrai buvo laiminga? Sunku pasakyti. Ji vienu metu sugebėdavo apsukti galvas keletui vyrų ir priversti juos patikėti, jog kiekvienas iš jų yra tas vienintelis. Beje, ji visą tą laiką buvo ir ištekėjusi, bet jie su vyru mielai ėjo skirtingais meilės keliais. Marlene Dietrich buvo stipri, regis, sunkiai palaužiama asmenybė, bet kartu ir lipo per kitų žmonių galvas, bei jausmus. Tai, tikriausiai, vienas tiesiausių kelių kopti viršun.

Mano vertinimas: 8/10.

Knyga: Iš nuosavos bibliotekos, gauta dovanų.

Leidykla, išleidimo metai: Gimtasis žodis, 2007.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą