2016 m. gruodžio 4 d., sekmadienis

"Nepaprastos istorijos iš praeities"

Knygos aprašymas:" Kodėl Rusijos caras Ivanas IV buvo pramintas Rūsčiuoju? Ar Erodas iš tikrųjų įsakė išžudyti visus Betliejaus vaikus? Kodėl buvo siūloma paskendusį laivą „Estonia" užlieti betonu ir daugiau niekada jo nejudinti? Kuri kilminga moteris buvo užgauliojama dėl savo bjaurumo ir kas atsitiko paskutiniam Kinijos imperatoriui Pu I?

Šioje informatyvioje, įdomioje knygoje jus lydės pasakojimai apie keistus įvykius, kovas dėl valdžios, paslaptingus dingimus ir stebuklingus susitikimus, niekšus, menininkus, nuostabias moteris ir likimo posūkius. Sužinosite, kaip randasi legendos ir kaip nuslepiama istorinė tiesa."

Mano nuomonė apie šią knygą: Prisipažinsiu, mano santykis su istorija buvo itin komplikuotas. Taip jau nutiko, kad mano buvusi istorijos mokytoja mano norą domėtis istorija buvo gerokai numarinusi. Ir tik dabar, kai jau praėjo keletas metų po mokyklos baigimo, vėl atgijo meilė pačiai istorijai, įdomiems faktams, istorijos paslaptims. Tad šitaip ši knyga ir pakliuvo man į rankas. Šioje knygoje aprėpiamos įdomiausios temos nuo Erodo valdymo iki Da Vinci išradimų, nuo maištingų moterų ar dvigubų agenčių iki įvairiausių pasaulį ištikusių katastrofų. Ją skaitydamas sužinai labai įdomių faktų, vieni girdėti kažkur, bet sunkiai išlikę atmintyje, su kitais susipažįstama pirmąkart. Tad rekomenduoju tiems, kurie domisi istorija ir tiems, kurie, galbūt, kaip aš, buvote praradę norą ja domėtis. Tai tikrai nėra viena tų knygų, kurią perskaitai vienu prisėdimu, nes tiesiog pavargsti nuo informacijos, ir ilgainiui ji pradeda maišytis. Bet pasiėmus arbatos puodelį pavartyt kasdien ir perskaityt bent po skyrių ar straipsnį - pats tas. :)

Mano vertinimas: 7/10.

Knyga: Nusipirkta knygų mugėje Klaipėdoje, kainavusi 5 eurus.

Leidykla, išleidimo metai: Alma littera, 2012.

2 komentarai:

  1. Žurnalas „Iliustruotoji istorija“, manau, irgi galėtų tą numarintą susidomėjimą prikelti :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Tikrai. Ačiū, buvau primiršusi, kad toks egzistuoja. :)

      Panaikinti