2015 m. kovo 22 d., sekmadienis

Naktis be taisyklių.

Knygos aprašymas: "Ši knyga buvo parašyta per vieną naktį. Tai nėra nuoseklus eilėraščių ciklas, kur vienas papildo kitą, o paskutinė eilutė praryja pirmąją kaip gyvatė savo uodegą. Tai – pliūpsnis.
Ir vis dėlto gyvatė šiuose eilėraščiuose gyvena. Naktį ji medžioja raidžių peles. Netyčia užmyniau jos uodegą, suklupau, ir ji įgėlė man į liežuvį.
Šitaip stipriai sugeltas niekaip negalėjau užmigti ir metafizinės mirties akivaizdoje (iš baimės užmigti) aprašiau visus lygiai devyniolika įkandimų.
Sunku kalbėti vos gyvam ir dar sutinusiu liežuviu. Todėl kai kurios eilutės yra kreivos, rimai – atbuli, ritmas – slidus, o mintis pasitinka jausmą kaip gyvatė – plėšiką. Bet jie abu labu tokiu.
Štai taip jie mane ir sumedžiojo. Taigi esu dabar nuogas, atvirom žaizdom ir atmerktom akim. Žiūriu į naktį. Naktis be taisyklių... Kas užmerks mano akis, jei pats negaliu užsimerkti?"

Mano nuomonė apie šią knygą: Net sunku patikėti kaip įmanoma parašyti 19 eilėraščių per vieną naktį. Iš pirmo žvilgsnio, eilėraščiai atrodo nelabai kuo ir ypatingi. Trumpi pasižaidimai. Tačiau, kai įsiskaitai, pajauti daug didesnį gylį, nei telpa viename trumpame žodelytyje. Kartais tiesiog pavargstu nuo pernelyg ilgų, suproziškėjusių eilėraščių. Skaitai ir pameti mintį, kuri buvo pradžioje. O čia trumpi, aiškūs eilėraštukai. Vieni išspaudžia šypsnį, kiti įstringa širdin.

Mano vertinimas: 7/10.

Mano pieštukas užkliuvo:GROŽIS SKIRTAS KVAILIAMS

Grožis skirtas kvailiams.
(Kvailiai išgelbės žemę...)
Grožis skirtas kalėms.
(Kalės pasaulį remia.)

Iš noro patikti visiems
(Argi čia kalės kaltos?)
Kalės pasaulį rems –
Ir Tą, kuris prikaltas...

Viską galit atleist –
Kvailiui ir kalei, ir kuiliui...
Grožis skirtas kvailiams.
Kitiems lieka vinys ir kulkos.

***
Tebūnie visa tai tau duota.
Tebūnie – ką anksčiau praradai.
Tebūnie visa tai apraudota.
Tebūnie visa tai – pažadai.

Tebūnie viso to nė nebuvo.
Tebūnie viso to – niekada.
Tebūnie viso to negražumo
Nematys net Kasandros kakta...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą