2015 m. kovo 21 d., šeštadienis

Žodžio kūryba

Knygos aprašymas: "Beveik ligi šiol rašytojas Čiurlionis yra visuomenei nežinomas, plačiai nesvarstytas mūsų literatūros reiškinys.
Čiurlionis rašydamas mato plastiškai, o formuoja pagal muziką.
Jo parašyti literatūros puslapiai savo ruožtu ir komentuoja, ir esmingai papildo dailininko kompozitoriaus portretą.
„Trečiasis Čiurlionis“ gyvena ir nusipelno gyventi."

Mano nuomonė apie šią knygą: Sunku būtų paneigti tą faktą, jog Čiurlionis išties buvo genialus, unikalus kūrėjas. Ypač Lietuvos mastu. Žaviuosi jo dailės ir muzikos kūriniais, su didžiausiu malonumu žiūrėjau filmą "Laiškai Sofijai". Tačiau, tai, ką perskaičiau knygutėje "Žodžio kūryba"... Na, nesutinku su V. Landsbergiu ir nemanau, kad tokia kūryba yra itin kažkuo ypatinga. Vien tai, kad tai parašė toks genialus dailininkas ir kompozitorius, nereiškia, jog visa, ką jis kūrė yra labai unikalu. Ir, deja, nemanau, kad tai kažkaip būtų pakeitę (ar gali pakeisti) lietuvių literatūrą. Kai kurie puslapiai pasirodė itin infantilūs, kai kurios eilutės gražios, bet tik tiek. O aš taip nemėgstu knygas ar eilutes apibūdinti žodžiu "gražu". Vis dar turiu vilties, jog knyga "Čiurlionio laiškai Sofijai" pakeis šį mano neigiamą įspūdį. Nors vis dar su dideliu susižavėjimu žvelgiu į Čiurlionio paveikslus ir klausausi "Miške". Ir vis dar manau, kad visapusiškai talentingi žmonės neegzistuoja ir vienas talentas visuomet išsiskiria iš kitų galimų.

Mano vertinimas: 5/10.

"Taip, laimingas nebūsiu, kitaip būti negali. Pernelyg visam kam esu jautrus, pernelyg viską imu į širdį, svetimų žmonių nemyliu ir jų bijau, gyventi su jais nemoku.
Pinigai manęs nevilioja, laukia manęs vargas, abejoju savo pašaukimu ir talentu, ir nieko nepasieksiu. Taigi būsiu niekas, nulis, bet suvoksiu savo padėtį."Komentarų nėra:

Rašyti komentarą