2021 m. liepos 13 d., antradienis

Eglė Makaraitė „I'd Rather Die an Artist: Escape to New Orleans“

Nujaučiu, jog daugelis pažįstame bent vieną žmogų, kuris nuolat pakliūva į pačias keisčiausias situacijas, nuolat įsipainioja į neįtikėtinus nuotykius. Kartais klausaus tokių istorijų ir tyliai, baltai pavydžiu drąsos ir gebėjimo gyventi ČIA IR DABAR. 

Būtent taip ir norėtųsi pradėti pasakojimą apie šiuos trumpučius, vos 44 puslapius siekiančius, memuarus. Knygos autorė  lietuvė Eglė, gyvenanti Amerikoje. Drąsi, jauna mergina, nebijanti keisti visus planus ir leistis į Naująjį Orleaną pas seniai pažįstamą draugą. Turbūt jau nesunku nujausti, jog planas nebūtinai išdega taip, kaip tikėtasi. Savaitgalis, deja, visiškai kitoks ir kupinas pačių keisčiausių įvykių bei pažinčių. Skaitydamas šiuos memuarus būtent taip ir jautiesi – it kalbėtum su ta drąsiąja crazy drauge, kurios istorijų taip įdomu klausytis, kuri kaskart sugeba įsipainioti kažkur, kur pats nė nesusapnuotum.Seniai buvo taip, jog knygą, net ir tokią trumputę, perskaityčiau vienu atsikvėpimu nemigos kupiną naktį. Vos atsivertus, puslapiai skriete skriejo, nes visgi smalsu, kuo baigsis tas pašėlęs savaitgalis. Kažkokių filosofinių klausimų ar pamąstymų iš šios knygos tikėtis neverta. Galbūt kažkuriose vietose pernelyg sudėtinga patikėti situacijos realumu, galbūt kai kur pagražinta ar hiperbolizuota, bet vis dėlto tai smagus, įtraukiantis nuotykis, primenantis, kad kartais verta gyventi čia ir dabar, ir vietoj panikos neplanuotoje situacijoje pasirinkti svaigų nuotykį.

 Mano vertinimas: 4 žvaigždutės iš 5. Toks vertinimas dėl to, nes, kaip ir minėjau, skaičiau be kažkokių nerealių lūkesčių, trumpa knyga, kuri man atstojo smagų naktinį pokalbį su drauge tvankią vasaros naktį. Manau, jog šios knygos privalumas ir yra istorijos, tarytum gyvo pokalbio, trumpumas. Jeigu ji būtų ištęsta iki kokių 200 puslapių, gali būti, jog vertinimas ir mano susidomėjimas būtų visiškai kitoks.

Leidykla, išleidimo metai: skaičiau legalią elektroninę knygos versiją, kurią siuntė pati knygos autorė (tai įtakos vertinimui visiškai neturi). Knyga išleista 2021 metais anglų kalba.

Knygos autorė: Eglė Makaraitė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą