2011 m. rugpjūčio 11 d., ketvirtadienis

metamorfozė


Vėl vienuoliktos klasės knygų sąrašas, taip.

Knygos aprašymas : " Novelė parašyta 1912m. lapkričio - gruodžio mėn. Pirmą kartą publikuota 1915m. Leipcige. Tais pačiais metais "Metamorfozė" išėjo Leipcige atskira knyga. Antrasis leidimas pasirodė 1918m. "

Mano nuomonė apie šią knygą : Daug sužinojot apie knygą, ar ne? Ha! Iš tikrųjų, tai internete neradau normalaus aprašymo, tai pabandysiu perteikt bent pagrindinę mintį. Vieną rytą pagrindinis šios knygos veikėjas Gregoras Zamza atsibudo pavirtęs bjauriu vabalu. Ir ši istorija apie tai, kaip namiškiai su juo tvarkėsi ir koks jausmas iš žmogaus tapti vabalu. Tiesą sakant, aš pati šios istorijos iki galo taip ir nesupratau. Nesuvokiu pačios pagrindinės minties. Sakyčiau, šia istorija norima parodyti tai, kaip nuobodžiai gyvena paprastas darbo žmogus. Kokia pilka jo kasdienybė. Apskritai, tai šia istorija nelikau sužavėta. Kaip pirmai pažinčiai su šiuo autoriumi ne itin geras pasirinkimas.

Mano vertinimas : 6/10.

1 komentaras:

  1. Vieną rytą, Gregoras Zamza pabunda ir mato savo kaip vabalą - sustabarėjusį, vos galintį pakrutėti. Šeima jį atstumia, liepia slėptis nuo žmonių, tik sesuo dar teikia pagalbą, tačiau ir ji nustumia savo brolį. Visą tą Gregoro virtimą vabalu galima interpretuoti kai sunkią ligą ar invalidumą, kuomet jis nebegali padėti savo šeimai, yra suvaržytas savo paties kūno. Visuomenė visuomet nustumia tuos asmenis, kurie yra nebenaudingi, taip nutinko Zamzų šeimai, kuri nustūmė sūnų, kuomet nebeliko iš jo jokios naudos. Galų gale iš sielvarto, abejingumo ir vienatvės Gregoras miršta.
    Skaitant šią knygą nereikėtų visko suprasti pažodžiui, o labiau pagalvoti, interpretuoti. Viso labo, Franco Kafkos kūryba yra emocinė, kiek psichologinė, kur nėra rašoma faktais, o tik perkeliamos realios situacijos į kitus pavidalus.

    AtsakytiPanaikinti

    AtsakytiPanaikinti