2011 m. lapkričio 7 d., pirmadienis

Gyvenimas - tai sapnas

Knygos aprašymas : "Pedro Calderón de la Barca (1600–1681) – žymiausias brandžiojo baroko ispanų kūrėjas. Teatro kritikai jį laiko vienu iš trijų įtakingiausių Europos dramaturgų ir rikiuoja į lygią gretą su tokiais literatūros genijais kaip Shakespeare’as ir Goethe.
„Tikroji, kultinė, lakmusinė baroko pjesė ir turbūt geriausia Calderóno pjesė yra „Gyvenimas – tai sapnas“.“ (G. Varnas) "

Mano nuomonė : Mėgstu dramas. Tačiau jas skaitau labai retai, kadangi tas rimas pradeda erzinti, juolab, kai iš eilės turi perskaityt ne vieną tokio pobūdžio kūrinį. "Gyvenimas - tai sapnas", prisipažinsiu, nebuvo ta knyga, kad mėgaučiaus skaitydama. Tiesiog, šįkart nugalėjo "nes REIKIA". Žinoma, netvirtinu, jog buvo visiška kankynė, tiesiog dramos jau pradeda varginti. Toli gražu, ne visos yra artimos. Šioje neradau nieko, ką galėčiau pritaikyti savo gyvenime, o ir apskritai, mūsų šiandienoje. Na, nebent vyro išdavystė. Taip pat, žinoma, tėvo aklumas ir tikėjimas ne širdimi, o žvaigždėmis. Pritarsiu mokytojai, jog šią knygą nebent turėtų perskaityt tie, kurie susiję su teatru, tačiau paprastam žmogeliui, kuriam nei teatras nei dramos neįdomios, nemanau, jog labai patiktų.

Mano vertinimas : 7/10.

Pieštukas, deja, niekur neužkliuvo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą