2012 m. vasario 28 d., antradienis

Miegas ir kitos moterys

Knygos aprašymas: "„Miegas ir kitos moterys“ – antras populiaraus lietuvių rašytojo Sigito Parulskio esė rinkinys. Knygą sudaro 2001–2005 spaudoje publikuotos esė. Tekstuose – kai kuriuos iš jų galima pavadinti novelėmis – praskleisdamas asmeninę patirtį Parulskis iškelia aktualius šiuolaikiniam žmogui vertybių klausimus, dekonstruoja mūsų kasdienio gyvenimo stereotipus, demaskuoja prigijusias klišes. Išlaikydamas jam būdingą (auto)ironiją, groteską ir šaržą, jis paradoksaliai atskleidžia aprašomų dalykų esmę. Esė knygoje Parulskis tampa gyvenimo mąstytoju, meno ir literatūros vertintoju."

Mano nuomonė apie šią knygą : Na, perskaičiau ją jau gana seniai, tačiau vis nebuvo laiko jos aprašyti. O ir pabaigiau ją skaityti, spaudžiama laiko. Žinoma, tai labai "Parulskiška" knyga. :) Kaip visada, vieni tekstai galbūt atrodė per tiesūs, kiti labai maloniai skaitėsi. Pavyzdžiui, iš šios knygos labiausiai įsiminė knygos paskutiniuose puslapiuiose esantys tekstai apie daiktus. O visa kita, tiesą pasakius, nelabai jau pasiliko atmintyje... Galbūt netinkamu laiku ją skaičiau, galbūt per greitai ir pernelyg atmestinai. Nors ir nėra labai įsimintina knyga, tačiau vis vien pasirašiau savo užrašuose, kad patiko. Tas Parulskio stilius jau darosi visai pažįstamas ir toks visai prie širdies man. Labai jau skystai šiandien aprašiau šią knygą, bet galbūt vis geriau negu nieko...

Mano vertinimas : 8/10.

Pieštukas užkliuvo : "Norėčiau pasiknaisioti visuose Vilniaus šiukšlių konteineriuose, turtingųjų rajonuose, vargšų, rusų, čigonų, nusikaltėlių, homoseksualistų, pedofilų, prostitučių, sifilitikų, valdininkų, politikų, norėčiau išknisti visas pasaulio šiukšliadėžes, nes tik jose galėčiau surasti patį tikriausią žmogaus buvimo prasmės arba beprasmybės įrodymą."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą