Knygos aprašymas : "Kaip ir garsiajame „Šilke“, autorius neaprėpiamą gyvenimą sutalpino į keletą žodžių ir gestų, o herojams sukūrė kritinę situaciją, kurioje atsiskleidė jų esmė.
Naujausia vieno žymiausių šiuolaikinių italų autorių A. Baricco knyga „Be kraujo“, pasirodžiusi 2002 m., – rūsti dviveiksmė baladė su vesterno elementais. Keturi ginkluoti vyrai atvažiuoja į Mato Rucho sodybą ir žvėriškai nužudo Manuelį Roką bei jo mažametį sūnų. Gyva lieka tik Nina. Po kelių dvidešimtmečių ji susiranda vieną iš žudikų..."
Mano nuomonė apie šią knygą : Na, nors pažintį su šiuo autoriumi pradėjau anksčiau, tačiau ši knyga yra kaip ir pirmoji, kurią skaičiau. Na, nepaisant "Homeras, Iliada", nes, visgi, paties Baricco ten nelabai ir užuosi... O va "Be kraujo"... Čia kažkas, ką perskaitai vienu prisėdimu ir su tokiu didžiuliu pasimėgavimu! Tas rašytojo stilius užburia. Skaitai ir išnyksti kažkur visai kitoj erdvėj. Knygos pasaulio erdvėj.Man regis, iš pirmo sakinio įsimylėjau Alessandro Baricco stilių. Dažiaugiuosi, kad atradau ir tikrai rekomenduoju!
Mano vertinimas : 10/10!
Mano pieštukas užkliuvo : "Nina atsimerkė ir pagalvojo : nejudėk, tu laiminga."
"Vyras atsakė, kad norint turėti vaikų, reikia tikėti pasauliu."
"- Mes stengiamės pragyventi vieną gyvenimą, tačiau žmonės jame įžvelgia tūkstančius kitų, todėl mes neišvengiamai skaudiname save ir kitus."
"Tada pagalvojo : net jei nesuprantame gyvenimo prasmės, pereiname jį tikriausiai turėdami vienintelį troškimą - grįžti į mus pagimdžiusį pragarą ir apsigyventi šalia to, kuris kažkada mus iš jo išgelbėjo."

Paskaityk Baricco "City" - irgi su Vesterno elementais ;) Mano nuomone, gal net geresnis jo kūrinys už "Be kraujo".
AtsakytiPanaikintiKaip tik turiu pasiėmus iš bibliotekos ir laukiu, kada galėsiu paimti į rankas!:)
AtsakytiPanaikinti