2012 m. gegužės 7 d., pirmadienis

Sename dvare

Knygos aprašymas: "Sename dvare" - autobiografinio pobūdžio pasakojimas apie XIX a. antrosios pusės Lietuvos dvarą. Tai atskirų epizodų, scenų, personažų, pergyvenimų rinkinys, kurį į meninę visumą jungia 8 metų mergaitės Irutės asmuo, jos santykiai su motina ir motinos dienoraštis."

Mano nuomonė apie šią knygą : Drąsiai galiu teigti, kad visai be reikalo pamirštam lietuvių literatūrą. Ir ypač ankstesniąją, kurios daugelis baidosi iš tolo. Kuo labiau skaitau privalomus kūrinius (et, gėda truputį!), tuo labiau džiaugiuosi, kad esu lietuvė. Rimtai:). Širdžiai malonu ir gera skaityti puikiai, nuoširdžiai, artimai parašytus kūrinius. "Sename dvare" - ne išimtis. Labai jautrus, švelnus, netgi jaukus kūrinys, nunešantis į seną Lietuvos dvarą. Neneigsiu, tai gana moteriškas kūrinys. Moteriškas tuo sentimentalizmu, tuo puikiu, netgi kiek graudinančiu Mamatės paveikslu. Nors, tiesa, nevertėtų stebėtis, visgi šitai parašė - Šatrijos Ragana (kitaip - Marija Pečkauskaitė). Nuoširdžiai galiu pasakyti, jog džiaugiuosi, kad knyga "Sename dvare" yra įtraukta į privalomosios literatūros sąrašus. Nes gali būti, jog kitaip nebūčiau drįsus paimti ją į rankas. O paėmiau ir džiaugiuosi tai padariusi! Ir netgi tikiuosi, kad pratęsiu pažintį su Šatrijos Raganos kūryba ir vėliau. P.S. Jei kada man teks tapti mama, labai norėčiau būti panašia į Mamatę. Tai nuostabus pavyzdys.

Mano vertinimas : 9/10. Ko pritrūko iki dešimties - sunku pasakyti...

Mano pieštukas užkliuvo : "Žinot, vaikeliai: gėlės - tai žemės šypsena iš džiaugsmo, kad ją Dievas sutvėrė ir didiems dalykams paskyrė. Bežiūrint į ją, ima šypsotis ir žmogaus siela. O nuo tos šypsenos, kaip ledas nuo saulės, nyksta viskas, kas sieloje pikta ir bjauru."


Ir, kad pinasi mano abi aistros tarpusavy - fotografija ir literatūra,o ir rašytojos slapyvardis Šatrijos Ragana, ta proga pasidalinsiu nuotrauka, kuri fotogarfuota ant Šatrijos kalno:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą