2013 m. kovo 9 d., šeštadienis

Miškais ateina ruduo

Knygos aprašymas : „Miškais ateina ruduo“, sukurtas per šešias savaites. Jis apima vienos vasaros įvykius miškų apsuptame modernėjančiame nepriklausomos Lietuvos kaime. Prasidėjęs miško kirtimu pavasarinio polaidžio metu bei pelkių sausinimu, baigiasi tą patį rudenį įvykusiu miško gaisru. Ūkio darbai, šiokiadienių ir šventadienių ritualai bei gamtos aprašymai sudaro pusę romano teksto. Nemaža dalis skiriama miškui, kurio naikinimas fatališkai susietas su kūrinio veikėjų likimais. Romano intrigos lūžius valdo gaivališkos prigimties aistra ir nenumalšinamas asmeninės laimės troškimas. Jo personažai yra vitališkų vidinių jėgų aukos, jie gyvena jausmo visagalybės atmosferoje, giminingoje anglų rašytojų T. Hardy ar D.H. Lawrence’o romanams."

Mano nuomonė apie šią knygą : Iš pradžių ši knyga man tapo iššūkiu. Perskaičiau su didele pertrauka ir pradėjus vieną leidimą, kitą istorijos pusę perskaičiau kitame...Buvo vargo, bet galiausiai vis tiek perskaičiau! Knygos pradžia, ilgai besitęsiantys gamtos aprašymai, pagrindinio herojaus (liežuvis sunkiai apsiverčia jį taip pavadinti) Tiliaus neryžtingumas erzina, kelia nuobodulį... Meilės trikampis (tiksliau, keturkampis!) labai baisiai suluošina žmonių likimus. Gyvenimas virsta tragedija.Žmogaus ir gamtos ryšys šioje istorijoje kelia nuostabą. Pavasaris - viskas prasideda. Ruduo - ugningai viskas ir pasibaigia. Skaitydama, labai gailėjausi Agnės (taip taip, gal įžvelgiau panašumų su savimi ne tik varde...), piktinausi Tiliumi ir įsivaizdavau, kaip norėčiau jam trenkti antausį už tokį apsimestiną bejėgiškumą prieš Moniką. O Monika - tipinė šių laikų barakuda. Nepaisant mano piktinimosi veikėjais, galėčiau kūrinį apibūdinti, kaip "na, toks...visai nieko. Skaityti galima.:)". Žiūrėti, taip pat beje. Mačiau ir šio kūrinio ekranizaciją. Jaučiu nepaaiškinamą trauką senesniems lietuvių filmams. Tos spalvos, tie aktoriai, jų vaidyba... Viskas kažkaip nuoširdžiau ir tikriau atrodo. Ir, apskritai, pirmą kartą ekranizacija man pasirodė geresnė už knygą. Filmą pažiūrėčiau dar kartą, tačiau knygos neskaityčiau.

Mano vertinimas : 7/10.

Mano pieštukas užkliuvo : "Ji pati savimi buvo pavasaris..."

(Liūdna. Buvo užkliuvęs ir dar kažkur, bet per skubėjimą atiduoti, taip ir paliko kitos knygos lapuose...)Komentarų nėra:

Rašyti komentarą