2011 m. gruodžio 3 d., šeštadienis

Faustas (I dalis)

Knygos aprašymas: "Į „Faustą“ tilpo dangus ir žemė, visa Europos istorija nuo Homero iki Gėtės. Todėl tai kartu ir mnemoninė sistema (padedanti atsiminti). Faustas Gėtės tragedijoje – būdingas naujųjų amžių atstovas, nepasotinamas ir nerimstantis kaip mūsų laikų žmonės, mokslo ir technikos kūrėjai, kuriuos masina beribiai ateities horizontai. Ta reikšme vartojamas ir būdvardis „faustiškas“."

Mano nuomonė: Na, skaityta jau antrą kartą. Pirmą kartą skaičiau maždaug prieš metus, ir, kiek paskaičiau savo užrašus, man deja, nepatiko, tačiau, šįsyk perskaičius galiu pasakyti, kad geras kūrinys. Ypač patiko garsiai skaityti. Su ilgesiu priminė mano bandymus kažkur vaidinti... et...Gerai, nesileisiu į prisiminimus. Grįžtu prie šio kūrinio. Galbūt nebūtų tiek patikęs, jei ne įdomiai aprašyta Valpurgijos naktis. Na, turbūt šitai man labiausiai ir patiko. Visas kūrinys kupinas gerų, šiandien galimų pritaikyti, minčių. Reiks pagaliau perskaityt ir antrą dalį.

Vertinimas : 9/10.

Pieštukas užkliuvo : Tiesa, pamiršau paminėt tai, kad labai įdomu jog praėjusį sykį užkliuvo visai kitos mintys, nei šįsyk...
"Kas spindi - tą akimirka paglemžia,
O tikras menas pasilieka amžiam."

"Kai gyvą velnią pamatai,
Ir angelą įrodai."

2 komentarai: