2011 m. gruodžio 23 d., penktadienis

Sofijos pasaulis

Knygos aprašymas :
„Kas tu esi?“
„Kaip atsirado pasaulis?“
Kokie bjaurūs klausimai! Iš kur tie laiškai atsirado? Tai – ne mažiau paslaptinga.
Kas išplėšė Sofiją iš kasdienybės ir paliko ją vieną su didžiosiomis Visatos paslaptimis?

„Sofijos pasaulis: romanas apie filosofijos istoriją“ – norvegų rašytojo Josteino Gaarderio (g. 1952 Osle) knyga, jau aštuoniolika metų stebinanti ir keičianti skaitytojus. Romanas apie filosofijos istoriją – ar tai įmanoma? Autorius suderino nesuderinamus dalykus: filosofijos mokslo raidą apvilko romano rūbu, sukurdamas įtraukiančią, lavinančią, mąstyti skatinančią kelionę pas didžiausius pasaulio mąstytojus.
Sofija Amundsen, įprastą gyvenimą gyvenusi mergaitė netikėtai gauna paslaptingą laišką su iš pirmo žvilgsnio paprastais, tačiau be galo klastingais klausimais apie savo, o ir kiekvieno žmogaus, būties esmę. Nuo jų ir prasideda kvapą gniaužianti kelionė per filosofijos istoriją, kurią Sofija pažįsta kartu su paslaptingu filosofu Albertu. Kelionė, kur į duris gali paskambinti Alisa iš Stebuklų šalies, kur „Lego“ kaladėlės padeda suprasti, kaip mąstė antikos filosofai, kur nulupęs bananą, gali rasti jo viduje užrašytą įspėjimą... Istorijos, filosofijos, kultūros faktai susipina su romano fabula – nepajauti, kaip nuo klausimo „kaip atsirado pasaulis?“ pereini prie „kas bus toliau?“ ir kvapą užgniaužęs stebiesi rašytojo minties posūkiais. Ne veltui su „Sofijos pasauliu“ jau užaugo nauja mąstančio jaunimo karta. Ne veltui ji ir toliau lieka viena populiariausių knygų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje."

Mano nuomonė apie šią knygą : Šią knygą visai neseniai man rekomendavo draugė. Ir kaip tyčia, nubėgus į biblioteką turėjau labai greit išsirinkti kokias knygas pasiimt, akys užkliuvo už "Sofijos pasaulio", dar prisiminus rekomendaciją, tuoj čiupau ir nuėjau prie bibliotekininko stalo. Vos pradėjus skaityt, galvojau: "Mm, kaip įdomu.Pagaliau sužinosiu kažką dar apie filosofiją" ir taip galvojau skaitydama iki 200-ojo puslapio, buvo labai sunku atsiplėšti. Po to, ta istorija pradėjo pabosti, vis kartojasi tie patys faktai... Ir vien tas faktas, jog Sofijai 15 metų... Šiek tiek priminė tas knygas, kurias skaičiau, kai man buvo 13 metų. Tačiau, visgi, atmetus šias smulkmenas,man ši knyga patiko. Įdomiai suderinti filosofijos istorijos pasakojimas ir sunkiai suvokiamų nuotykių kupina, mergaitės istorija. Na, galbūt ši knyga ir neatsakė į man rūpimus klausimus, tačiau sužinojau daug filosofų ir jų minčių, susimąsčiau apie daugelį dalykų mano gyvenime. Nepasakyčiau, kad ši knyga yra ta, kurią perskaičius pasikeitė mano gyvenimas, bet žmonėms, besidomintiems filosofija, manau, ji turėtų visai patikti.

Mano vertinimas : 10/10. Visgi, man patinka filosofija.

Pieštukas užkliuvo :
"Ji gali sutikti su tuo, kad Dievas sukūrė Visatą. Bet kaip su pačiu Dievu? Ar jis save sukūrė iš nieko? Jos esybė tam prieštaravo. Jei Dievas sukūrė ir viena, ir antra, vargu ar jam būtų pavykę sukurti save neturint "savęs", kad galėtų kurti. Telieka viena galimybė: Dievas yra amžinas. Bet šią galimybę ji jau atmetė! Viskas turi turėti pradžią."

"Pats Sokratas tvirtino žinąs tik vieną dalyką - kad nežino nieko."

"Jei žmogaus protas būtų toks paprastas, kad mes galėtume jį perprasti, tada būtume tokie kvaili, kad vis tiek jo nesuprastume."

"What if you slept? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? And what then?"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą