2011 m. gruodžio 1 d., ketvirtadienis

Trys sekundės dangaus

Knygos aprašymas : "Buvęs desantininkas, tarnavęs SSSR Ginkluotųjų pajėgų dalinyje, dislokuotame buvusios VDR teritorijoje yra kankinamas nemalonios nuojautos, kad jo tarnyba vis dar nesibaigia,- jis nuolatos verčiamas tarnauti tėvynei, Dievui, moteriai, alkoholiui. Arba - gyvenimas yra didelė blaivykla, kurioje žmogus blaivinamas baime, prievarta ir pažeminimu. Tai ne autobiografinė knyga, nors autorius nevengia naudotis asmenine patirtimi."

Mano nuomonė apie šią knygą: Keista, ši knyga susilaukė daug nekokių atsiliepimų, tačiau man ji visai patiko. Na, taip, tenka sutikti, galbūt keiksmažodžių per daug. Tikrai per daug. Man patinka tokios tiesios, aiškios knygos. Tokia nepagražinta tikra istorija, parodanti pasaulį kitaip, nei rodo daugelis kitų "gerųjų" rašytojų. Parulskio kūryba, kiek teko pastebėti, yra intelektualiai tikra. Nors šioje knygoje ir buvo tam tikrų miglotų vietų, tačiau apskritai, skaitėsi gana lengvai ir greitai. Tačiau vis vien, "Prieš mirtį norisi švelnaus", bent jau kol kas, yra geriausia S. Parulskio skaityta knyga.

Mano vertinimas : 8/10.

Pieštukas užkliuvo :
"Pakanka pakilti į dangų, kad įsitikintum, kokia beprasmiška žmogaus veikla ten, apačioje - kelių, takelių, plentų raizginiai, gyvenviečių salelės, fabrikai, miestai, stadionai, bažnyčios, visa tai atrodo taip lėkšta ir nereikalinga, taip žemai, taip lėtai - nekeista, kad paukščiai į mus visuomet žiūri ne tik su nuostaba, bet ir su panieka ir negailestingai dergia mums ant galvų."

"Esu matęs daug liūdnų žmonių, jeigu žmogui ateina metas liūdėti, tai jis ir vestuvėse liūdi, ir laidotuvėse, ir parduotuvėje, dvi valandas laukdamas šlapios dešros visiškai nepaiso aplinkinių - liūdi kaip paskutinis gyvulys."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą