2011 m. gruodžio 3 d., šeštadienis

Vienuolika minučių

Knygos aprašymas : "Romanas pasakoja Marijos, jaunos provincialės brazilės, istoriją. Nuo vaikystės Marija buvo įtikinėjama, kad ji niekada neras tikros meilės. Ir iš tiesų pirmosios nekaltos meilės patirtis sudaužys jos širdį ir Marija patikės, kad meilė atneša tik kančią. Atsitiktinumas nuveda ją į Ženevą, kur ji svajoja padaryti karjerą ir būti laiminga, bet viskas baigiasi tuo, kad Marija tampa prostitute. Tačiau nors ir verčiasi prostitucija, jai nusišypso laimė - ji sutinka jauną žavų dailininką ir juodu viens kitą pamilsta. Ieškodama savęs, Marija turi pasirinkti: ar eiti tamsiu, bevaisiu seksualinių malonumų keliu, ar viskuo surizikavus atrasti savo vidinę šviesą."

Mano nuomonė : Hmmm. Na, nesu Paulo Coelho kūrybos gerbėja, nors tu ką. Nežinau, vietomis taip saldu, kad labai jau nuobodu man skaityti. Nesuprantu, apskritai, kuo daugiau knygų skaitau, tuo mažiau suprantu kas man patinka. Grįžtant prie vienuolikos minučių, tai aišku, man kaip kartais būnant užkietėjusiai romantikei, patiko knygos pabaiga. Tokia švelni graži romantika (Matyt, tokia jau nuotaika mane apnikus šiandien). Tačiau, galiu prisipažint, esu skaičiusi daug geresnių knygų apie prostituciją. Net nepasakyčiau, jog ši knyga parodo kažkokius tai viso to užkulisius. Pati istorija mano akims ir galvai, atrodo kiek kvailoka. Iš pradžių mergina aprašoma kaip kokia provincialė neišmanėlė, o padirbus prostitute jau dūsauja kokia ji intelektualė. Na, ši vieta sukėlė emociją, tenka pripažint. Tokį ironišką šypsnį. Na, kaip šeštadieniui gal ir nieko skaitalas, tačiau, kad įtraukčiau į mėgstamų knygų sąrašą tikrai ne... Vienintelė labai patikusi Coelho knyga "Nugalėtojas lieka vienas".

Mano vertinimas : 7/10.

Pieštukas užkliuvo :
"Kai sutinkame žmogų, kurį įsimylime, rodos, visas pasaulis tam pritaria. Tuo įsitikinau šiandien, per saulėlydį. Bet vos tik nutinka kas nors ne taip, nieko nebelieka. nei gervių, nei muzikos tolumoje, nei jo lūpų skonio. Kur taip staiga pradingsta visas mus supęs grožis?
Gyvenimas labai staigus: per kelias akimirkas iš dangaus nupuoli į pragarą."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą